Dlaczego warto posiadać profesjonalną obsługę strony internetowej

Posiadanie strony internetowej to dziś dla wielu firm, organizacji oraz osób prywatnych podstawowa forma obecności w sieci. Jednak samo posiadanie strony to nie wszystko - równie ważne jest, aby była ona w pełni funkcjonalna, bezpieczna i dostępna dla użytkowników. Dlatego tak istotna jest profesjonalna obsługa strony internetowej, która pozwala na utrzymanie jej w najlepszej kondycji.

Dlaczego warto posiadać profesjonalną obsługę strony internetowej

Dlaczego warto posiadać obsługę strony

Poniżej przedstawiam kilka powodów, dla których warto zainwestować w obsługę strony internetowej:

  • Bezpieczeństwo - każda strona internetowa szczególnie oparata na popularnych systemach CMS takich jak WodPress lub Joomla narażona jest na ataki ze strony hakerów, którzy mogą w niej szukać słabości i próbować wykorzystać je do swoich celów. Profesjonalna obsługa strony internetowej pozwala na regularne przeprowadzanie audytów bezpieczeństwa oraz szybką reakcję w przypadku wykrycia zagrożeń.
  • Aktualizacje - systemy, na których opiera się działanie strony internetowej np. WordPress, Joomla!, Typo3, Drupal, wymagają regularnych aktualizacji, aby zapewnić jej bezpieczeństwo oraz dostępność dla użytkowników. Obsługa strony internetowej pozwala na bieżąco monitorować dostępne aktualizacje i dokonywać ich instalacji w sposób bezpieczny i bez wprowadzania zakłóceń w działanie strony.
  • Optymalizacja - strona internetowa powinna działać szybko i sprawnie, aby zapewnić użytkownikom najlepsze wrażenia z korzystania z niej. Profesjonalna obsługa strony internetowej pozwala na regularną optymalizację kodu oraz wykorzystywanych na stronie technologii, co przekłada się na szybsze ładowanie strony i lepszą jej wydajność.
  • Dostępność - aby strona internetowa działała bez zakłóceń, musi być stale monitorowana i regularnie sprawdzana pod kątem ewentualnych błędów i problemów. Dzięki obsłudze strony internetowej możliwe jest szybkie reagowanie na problemy i zapewnienie jej ciągłej dostępności dla użytkowników.
  • Rozwój - strona internetowa to wizytówka firmy w sieci, dlatego ważne jest, aby była ona na bieżąco rozwijana i dostosowywana do potrzeb użytkowników. Profesjonalna obsługa strony internetowej pozwala na wprowadzanie nowych funkcjonalności oraz dostosowywanie strony do zmieniających się potrzeb użytkowników.

Ile koszuje obsługa strony interntowej?

Posiadanie strony internetowej to dziś podstawa, jednak równie istotne jest zadbanie o jej profesjonalną obsługę. Dzięki niej można zapewnić bezpieczeństwo, szybkość działania oraz ciągłą dostępność dla użytkowników, a także wprowadzać nowe funkcjonalności i rozwijać stronę. Koszt obsługi strony i uzależniony jest od zakresu prac, jaki będzie wykonywany w ramach comiesięcznej opieki nad stroną, podstawowy wariant obsługi strony zaczyna się od 99 zł netto za miesiąc i obejmuje on aktualizację systemu CMS oraz dodatków, w ramach takiej podstawowej opieki wykonywane są również kopie bezpieczeństwa strony. Wyższe pakiety, których koszt zaczyna się od 300 zł netto miesięcznie obejmuje już prace wykonywane bezpośrednio na stronie czyli np. aktualizacja treści na stronie, dodawanie wpisów na bloga firmowego czy przygotowanie grafik na potrzeby publikowanych treści. Na finalny koszt opieki na wpływ ilość godzin dostępnych w miesięcznym pakiecie oraz zakres prac, jakie będą realizowane w ramach obsługi strony. Wielkość obsługiwanej strony, również nie jest bez znaczenia, ponieważ małe strony wymagają mniej przestrzeni na przechowywanie kopii bezpieczeństwa niż duże rozbudowane serwisy internetowe.