Skąd brać zdjęcia na stronę lub bloga

Jeżeli jesteśmy autorami bloga lub nasza firma oferuje tworzenie stron www internetową, musimy zadbać, aby treści, które prezentujemy, były atrakcyjne dla odbiorcy. Oczywiście, treść jest najważniejsza, ale tekst urozmaicony zdjęciami lub grafiką jest dużo bardziej atrakcyjny dla odbiorcy. I tu pojawia się pytanie, skąd wziąć darmowe zdjęcia, których użycie nie naruszy praw autorskich ich autorów.

Skąd brać zdjęcia na stronę lub bloga

Skąd brać darmowe zdjęcia na stronę lub bloga


W Internecie znajduje się wiele serwisów, które udostępniają darmowe zdjęcia, które możemy użyć na stronie lub blogu i nie naruszymy praw autorskich ich twórców. Do takich serwisów możemy zaliczyć Unsplash, Freeimage czy Libreshot. Jednak serwisem, któremu warto poświęcić swoją uwagę, to Pixabay. Serwis ten wyróżnia się na tle pozostałych tym, że skupia w swojej bazie zdjęcia z wielu serwisów w jednym miejscu. Dzięki temu nie musimy przeszukiwać zasobów z kilku stron i mamy dostęp do ogromnej bazy zdjęć. Serwis dostępy jest w języku polskim, co na pewno ułatwi wielu osobom korzystanie z jego zasobów.

Pixabay umożliwia pobranie za darmo: zdjęć, ilustracji, grafik wektorowych oraz filmów wideo. To wszystko, oczywiście, dostępne do dowolnego użytku, również komercyjnego.

Damowe zdjęcie z serwisu Pixabay
Darmowe zdjęcie dostępne w serwisie Pixabay

Gdzie kupować zdjęcia na stronę lub bloga – banki zdjęć


Serwisy, w których możemy kupić zdjęcia, wyróżniają się tym, że baza zdjęć jest znacznie większa niż w przypadku serwisów oferujących darmowe zdjęcia i jest liczona w milionach zdjęć. Kolejnym argumentem, który przemawia za korzystaniem z oferty banków zdjęć jest możliwość kupienia zdjęć, na których znajdują się modele i modelki, dzięki czemu nasza strona lub blog zyska bardziej osobowy charakter. Również jakość dostępnych zdjęć oraz grafik jest na wyższym poziomie. Wynika to z faktu, że wszystkie materiały, która są publikowane, muszą zostać sprawdzone przez wykwalifikowanych inspektorów, którzy dbają, aby materiały były wysokiej jakości i miały merytoryczną wartość.

W swojej dotychczasowej działalności korzystaliśmy z usług wielu banków zdjęć, jednak najbardziej przypadł nam do gustu bank zdjęć Depositphotos w swoich zasobach posiada zdjęcia, które znajdą zastosowanie na praktycznie każdej stronie firmowej lub blogu. System wyszukiwania zdjęć działa bez zarzutów również filtrowanie po określonych parametrach takich jak kolor, rozmiar czy układ zdjęcia, w przypadku 30 milionów plików dostępnych w Depositphotos jest bardzo istotne   

Zobacz również: Darmowe rozszerzenia do Joomla! od BP Extensions

 

wordpressdev 970x250 generic