RWD czyli Responsive Web Design

Gdy stosujemy tę technologię, nasza witryna automatycznie dostosuje zawartość strony www do urządzenia, na którym zostanie otworzona, dzięki czemu treść strony jest bardziej czytelna, a korzystanie z takiej witryny nawet na małym ekranie telefonu staje się dużo przyjemniejsze.

Mobilne strony internetowe - RWD

Dlaczego warto zainwestować w stronę www z RWD?

 

Mniejsze koszty

Dużo mniejsze koszty związane z wdrożeniem oraz krótszy czas wdrożenia, nie ma potrzeby tworzenia dodatkowej wersji strony, wszystko oparte jest o jedną stronę.

Zalecenie Google

Rekomendacja Google,  lider wyszukiwarek internetowych oficjalnie potwierdził na swojej stronie internetowej dla developerów https://developers.google.com/webmasters/smartphone-sites/, że zaleca tworzenie stron dostosowanych do urządzeń mobilnych. Więc jeżeli poważnie myślimy o wypromowaniu swojego biznesu w Googlach, nie możemy zapomnieć o responsywności.

Szybkość obsługi

Szybkość aktualizacji, w przeciwieństwie do tradycyjnej strony mobilnej nie ma potrzeby aktualizowania dwóch stron www, wystarczy zaktualizować jedną stronę, a wdrożona responsywność całą resztę zrobi za nas Joomla.

Przyszły standard

RWD to nie tylko trend w projektowaniu stron www do przyszłość, która za kilka lat stanie się standardem, bez którego żadna strona internetowa nie będzie miała prawa bytu.